Czym są Krótkie Moduły Rurowe - KMR


Nowy przewód instalowany metodą shortliningu lub metodą burstliningu składa się z krótkich modułów rurowych wykonanych z grubościennych rur PVC o litej ściance. Długość całkowita modułów wynosi 58 cm i pozwala na ich sukcesywne łączenie we wnętrzu typowych studni kanalizacyjnych DN 1000 czy DN 1200.

Moduły rurowe KMR oferowane są w średnicach od 160 mm do 630 mm. Są one produkowane z rur PVC o standardowych  średnicach i sztywności obwodowej minimum 8 kN/m2 (typ ciężki). Kielich i bosy koniec połączenia mieszczą się w grubości ścianki rury i dzięki temu średnica zewnętrzna i wewnętrzna zmontowanego przewodu jest stała na całej długości. Szczelność połączeń modułów zapewniają uszczelki gumowe. Odpowiednia konstrukcja bosego końca i kielicha modułu zapewnia szczelność połączenia nawet przy odgięciach kątowych dochodzących do 3°. Standardowe średnice modułów rurowych pozwalają na łączenie ich z typowymi kielichowymi kształtkami kanalizacyjnymi (trójniki, kolana, redukcje, kinety prefabrykowane itp.).

Ze względu na system połączeń modułów rurowych mogą one być wykorzystywane tylko do bezwykopowej renowacji, wymiany lub budowy rurociągów bezciśnieniowych: kanalizacji sanitarnej, deszczowej lub ogólnospławnej bądź kanałów technologicznych.

Krótkie moduły rurowe do Shortliningu


*   długość całkowita wynosi 0,58 m
** na indywidualne zamówienie

Krótkie moduły rurowe do Burstliningu, przewiertu itp.


*   długość całkowita modułu wynosi 0,58 m
** przy wykorzystaniu wciągarki żerdziowej

Podziel się wiedzą

Jesteś zaintersowany naszą ofertą?

chciałbyś się czegoś więcej dowiedzieć na temat naszej działalności


SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI